Каталог дозиметрів, радіометрів Купити дозиметр, радіометр в Києві, Україні Прилади для вимірювання радіації

головна
дозиметри, радіометри
гаусметри
алкотестери, алкометри
нітратоміри, нітрат-тестери
газоаналізатори
водоаналізатори
аксесуари
послуги
оплата
доставка
контакти
статті

телефони:
міський
(044) 393-39-93
MTC
---------------------
KievStar
---------------------
лайф
 
білайн
 
info@doza.net.ua

Русский English  

Газоаналізатори та одиниця вимірювання "ppm"

Газоаналізатор - це вимірювальний прилад для визначення якісного і кількісного складу сумішей газів. Розрізняють газоаналізатори ручної дії і автоматичні. Серед перших найбільш поширені газоаналізатори абсорбції, в яких компоненти газової суміші послідовно поглинаються різними реагентами. Автоматичні газоаналізатори безперервно вимірюють яку-небудь фізичну або физико-хімічну характеристику газової суміші або її окремих компонентів.

ppm (мільйонна доля) - одиниця виміру концентрації, і інших відносних величин, аналогічна по сенсу відсотку або проміле. Позначається скороченням "ppm" (від англ. "parts per million", читається пі-пі-ем, «частин на мільйон»).

1 ppm = 0,001 ‰ = 0,0001 % = 0,000001 = 10-6

Наприклад, якщо вказано, що масова доля речовини в суміші складає 15 ppm, це означає, що на кожен кілограм суміші доводиться 15 міліграм цієї речовини (або 15 грам на 1 тонну).

Якщо ж йдеться про об'ємні концентрації (об'ємні долі, долі за об'ємом), то 1 ppm — це кубічний сантиметр (він же міллілітр) на кубічний метр (см33). Так, концентрація вуглекислого газу (CO2) в атмосфері Землі складає близько 380 ppm, і це означає, що в кожному кубометрі повітря 380 мл (близько 2 стаканів) займає вуглекислий газ.

Часто міліграм речовини приведений до 1 м3 газу за нормальних умов теж називають ppm. Це вірно лише частково, оскільки маса 1 м3 повітря практично дорівнює 1 кг Але це зовсім невірно, якщо дане визначення розширюють на кубометр довільного газу. Також невірно рахувати ppm рівним міліграмам на літр, що частково вірно для водних розчинів, але дає велику погрішність при переході до вуглеводнів, густина яких складає 0,5-1 кг/л.


2020